22. EWE Polska Sp. z o.o

kategoria/category: A-wieloplanszowy
tytuł/title: Czar PRLu
zleceniodawca/submitting party, wydawca/publisher: EWE Polska Sp. z o.o.
twórca/author: EWE Polska Sp. z o.o. Projekt w ramach Internal Realtions
proj. graf./design, ilustracje/illustrations, oprac. komp./comp. work: TimeMachine Magdalena Adamczewska
foto/photo: Aneta Ludwig
druk/print: JM Stefko printing.pl Sp. z o.o.
www.ewe.pl

Tagged with:

7Comments

 1. Krystyna%d/%m/%y at %H:%M

  MÓJ TYP
  Kalendarz oddaje atmosferę Polski z czasów PRL-u. Nie tęsknię za tym okresem ale z przyjemnością przypomnę sobie czasy mojej młodości. A także dla młodych będzie ten kalendarz uzupełnieniem historii. Bardzo ładna grafika połączona z ciekawą kolorystyką.

 2. Grzegorz%d/%m/%y at %H:%M

  MÓJ TYP Kalendarz który najbardziej zwrócił moją uwagę, bo dotąd nie spotkałem zrobionego w takiej konwencji, nawet spośród wydawanych w czasach PRL. Minęło już tyle lat, że można tamtą epokę zacząć pokazywać z dystansem nawet w kalendarzach. Oglądając jego karty ktoś się uśmiechnie, ktoś zaduma i powspomina, ktoś powie: „nadal mam taką maszynkę” a ktoś inny zada pytanie lub parsknie śmiechem. MÓJ TYP także dlatego, że w PRL upłynęła moja młodość i mimo, że nie tęsknię to jednak wspominam.

 3. Małgorzatka%d/%m/%y at %H:%M

  MÓJ TYP
  Magia codziennych chwil uchwycona na zdjęciach. Jest bardzo realistyczny, dokumentalny, a jednocześnie trąci czymś surrealistycznym i bajkowym. Uwielbiam takie połączenia i z uwagi na to zawieszenie w inspirującej czasoprzestrzeni chętnie zawiesiłabym go na ścianie.

 4. Leszek%d/%m/%y at %H:%M

  MÓJ TYP.
  Wzdycha,oj wzdycha wielu-
  wrócić by tak do PRL-u !
  Ja jednak o tym nie marzę,
  współczesne czasy sympatią darzę
  i erę Pierwszego Sekretarza
  wspominać wolę z kart kalendarza.
  Co prawda odziane w barwne grempliny
  lecz czyż nie piękne były dziewczyny ?
  A ta „Zwyczajna” w mięsnym wystana
  smak miała taki, że na kolana !
  8 marca-goździk,rajstopy,
  ech miały kiedyś klasę te chłopy.
  Na fuchach też dorobić szło
  i komu to przeszkadzało?
  No dobrze,chyba skończę już truć-
  zaraz zawołam „Komuno wróć !”…

 5. Mieszko%d/%m/%y at %H:%M

  MÓJ TYP

  Wspaniały pomysł. Esencja PRL, która może zawisnąć w każdym domu. Dla tych, którzy pamiętają tamte czasy to szansa na małą, sentymentalną wycieczkę w przeszłość. Dla tych młodszych, to lekcja historii w obrazkach. Już widzę czyjegoś tatę i jego potomka: „widzisz synu? tak właśnie było!”. A więc kalendarz może spełniać również rolę czegoś w rodzaju „ultimate coversation starter”, czyli uniwersalnego tematu do rozpoczęcia rozmowy. Może z powodzeniem zastąpić nieśmiertelny temat pogody. Szczególnie w pomieszczeniach w których brak jest okien:) Doskonały pomysł, fantastyczne kolory oddające dobrze tamten oktes, a do tego odrobina nostalgii, sentymentu oraz humoru. Brawo:)

 6. Magdalena%d/%m/%y at %H:%M

  MÓJ TYP
  Pomysł na kalendarz w tematyce “Czar PRL” z pozoru może wydawać się banalnym, jednakże przypadku rozwiązania firmy EWE Polska okazał się niezwykle zręczną i czarującą aluzją do mijającego czasu, który to możemy śledzić na kalendarzu. Zdjęcia po pierwsze, mimowolnie zachęcają do refleksji – zarówno młodszych jak i starszych, wywoływać mogą uśmiech, a nawet pełne nostalgii wspomnienia. Może i nie prowokują, ani nie straszą gwałtownymi emocjami (jak w przypadku kilku z pozostałych kalendarzy), ale na pewno inspirują i poruszają wyobraźnię, a przynajmniej u mnie, której nigdy nie było dane żyć w tamtejszej rzeczywistości. Olbrzymi plus za konkretne i treściwe komentarze pod zdjęciami, ponadto praktycznie, gdyż z tłumaczeniem dla sąsiadów. Kolorystyka oraz stylizacje niezwykle łagodne i estetyczne. Jednym słowem PRLowski kontrast z rokiem 2013 to naprawdę świetne rozwiązanie.

 7. Aga%d/%m/%y at %H:%M

  MÓJ TYP
  Mimo mojej niechęci do kalendarzy ten z wielka przyjemnością powiesiła bym na ścianie. Każdy choć odrobinę kojarzy tamte realia w tych zdjęciach po za nimi możemy dostrzec również charakterystyczna dla ty czasów ‚modę’. Obecnie kiedy projektanci tak chętnie wciągają fragmenty innych epok do swojej kolekcji, oglądanie tych zdjęci i stylizacji sprawia niebywała przyjemność oraz inspiruje.

Dodaj komentarz