Rusza VIDICAL 2014

25. edycja prestiżowego konkursu
Międzynarodowy konkurs kalendarzy rozpoczyna nabór


Kalendarze to jeden ze sprawdzonych sposobów całorocznej reklamy i budowy wizerunku firmy czy instytucji. Może również wspierać szczytne cele, jak np. kalendarz „Dżentelmeni”. Są kalendarze kultowe znane na całym świecie, choć wydawane w limitowanych edycjach, jak kalendarz „Pirelli”.

Prestiżowy konkurs Vidical jest szansą zaprezentowania swoich kalendarzy, konfrontacji z najciekawszymi pracami i profesjonalnym jury. Wszystkie nagrodzone prace przechodzą do historii wzbogacając zbiory Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Właśnie wystartowała jubileuszowa edycja Międzynarodowego Konkursu Kalendarzy VIDICAL. W konkursie mogą wziąć udział firmy, instytucje i osoby prywatne wydające kalendarze. Prace należy zgłaszać do 10 stycznia 2014 roku.

Na konkurs co roku wpływa kilkaset prac. Wśród nich kalendarze tradycyjne – na ścianę lub na biurko, ale i prace niekonwencjonalne, jak kalendarz na jedwabiu, skórze, czy drewnie. Kategorie konkursowe to: kalendarz wieloplanszowy, kalendarz plakatowy, kalendarz zdzierak oraz kalendarze inne (książkowe, biurkowe, planery itp.), karta świąteczno-noworoczna oraz NOWOŚĆ czyli e-kartka. Przyznawane są również nagrody specjalne m. in. za najlepsze fotografie, ilustracje, jakość druku, zestaw promujący firmę i inne.

Konkurs wyrobił sobie markę w kraju i za granicą. Wiele firm zaprasza do współpracy cenionych artystów (takich jak Andrzej Pągowski, Edward Dwurnik, Lech Majewski, Tomasz Gudzowaty, Tomasz Sikora, Katarzyna Stanny, Mirosław Rekowski), inne wyszukują młodych i kreatywnych twórców.

„Mój udział w konkursie stał się dla mnie taką małą prywatną tradycją. Co roku na przełomie grudnia i stycznia mam zaszczyt oglądać wszystkie zgłoszone prace. Nie brak wśród nich prac wyjątkowych, takich które na lata pozostają w pamięci. Nagrodzone prace to prace wybitne, kalendarze obok których nie można przejść obojętnie.” – mówi profesor Stanisław Wieczorek, który od początku przewodniczy Jury.

Poza nim w Jury Konkursu zasiadają osoby związane ze sztukami pięknymi, z malarstwem, grafiką, fotografią. Dotychczas byli to m.in.: Franciszek Starowieyski, Waldemar Świerzy, Szymon Kobyliński, Xymena Zaniewska, Piotr Dumała, Andrzej Mleczko, Andrzej Dudziński, Hanna Bakuła, Stasys Eidrigevicius, Tomasz Tomaszewski, Tomasz Sikora, Erazm Ciołek, Tadeusz Rolke, Elżbieta Dzikowska, Chris Niedenthal, Czesław Niemen, Wiesław Ochman, Monika Małkowska, Jolanta Fajkowska, Alicja Resich-Modlińska.

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Oddziału Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 6 lutego 2013.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj:
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY VIDICAL 2014

Adres na który należy nadsyłać prace oraz :na wszelkie pytania związane z konkursem odpowie:
Biuro Organizacyjne Vidical 2014
e-mail: biuro@vidical.com
02-738 Warszawa ul. Wałbrzyska 14/16 (parter)
tel. +48 600336755, +48 602260879, +48 602260896
tel.: +48 22 864 03 21 fax: +48 22 864 08 41
e-mail: biuro@vidical.com
www.vidical.com

Dodaj komentarz